بازی های رایانه ای

Battlefield 3 نام جدیدترین بازی جنگی است که قرار است پاییز امسال به بازار عرضه شود. این بازی یک بازی تیراندازی از دید اول شخص است که توسط شرکت EA Digital Illusions CE تولید و به وسیله شرکت Electronic Arts عرضه می‌گردد. در این بازی شما نقش تفنگداران نیروی دریایی آمریکا را دارید که طبق معمول با نام عباراتی چون آزادی و مبارزه با تروریسم به کشورهای دیگر از جمله ایران حمله می‌کنید.

نفوذ یا ضعف تخصصی و کارشناسی در مقوله های تاثیرگذار فرهنگی در این بنیاد تا کی ادامه خواهد داشت؟ ارائه مجوز به بازی های غیراخلاقی ، ضد امنیتی ، مروج فراماسونری و شیطان پرستی و ... کافی نیست تا شاید مسئولان به فکر افتاده و توجهی به عرصه بازی های رایانه ای داشته باشند؟

امروزه از نظر متخصصان و صاحب‌نظران علوم ارتباطات، بازی‌های رایانه‌ای به رسانه‌ای قدرتمند، پر نفوذ و تأثیرگذا رو محبوب در میان کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی برخی بزرگسالان در سراسر دنیا تبدیل شده است و لذا در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات ویژگی‌های مثبت و منفی این رسانه همچون سایر رسانه‌های اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فرهنگسرای رسانه فرهنگسرای رسانه فرهنگسرای رسانه
1

فرهنگ‌سرای رسانه

فرهنگ سرای رسانه پایگاه و جایگاه مناسبی برای انجام تعاملات رسانه ای و تقویت ارتباط رسانه ها با مردم و تأثیرگذاری مطلوب تر رسانه ها بر فرهنگ است خاطر نشان ساخت، فرهنگ سرای رسانه محل مناسبی برای دست اندرکاران و صاحب نظران رسانه های گروهی بمنظور انتقال فرهنگ و مفاهیم به اقشار مختلف جامعه است.

در دنیای کنونی رسانه ها، فکر، فرهنگ، رفتار و در حقیقت هویت فرهنگی انسانها را القاء و تعیین کرده و اثرات ماندگاری بر روی افکار عمومی، تغییر نگرشها، باورها، سنت ها و ایده ها برجای می گذارند و رسانه ها در تغییر الگو و سبک زندگی انسانها نقش ویژه ای برعهده داشته و نیروی محرک روند توسعه جامعه، فرهنگ و هویت به حساب می آیند.